مراکز دیدنی و گردشگری اصفهان

باغ پرندگان

یکی از جاذبه‌های زیبا، متنوع و بی‌نظیر گردشگری کشورمان باغ پرندگان واقع در شهر اصفهان است که توانسته گردشگران زیادی را برای به این شهر سرازیر و نظر آنها را به خود جلب کند. این مجموعه كه بخشی از پارك جنگلی ناژوان و رودخانه زاینده رود است از معدود باغ‌های پرندگان در خاورمیانه است. با کجارو همراه باشید تا بیشتر با این باغ زیبا آشنا شوید.

در طول تاریخ یکی از جلوه‌های پر عظمت خلقت خداوند بزرگ درک و دیدار پرندگان و زیبایی و شنیدن آوای آنان بوده است که روش زیست، ساختمان و رنگ پرو بال و حرکات موزون آنها الهام‌بخش دانشمندان هنرمندان، زیست‌شناسان و شعرا بوده و هر چه شناخت بیشتری پیدا می‌ٰکردند شگفتی و اعجابشان نیز فزونی می‌گرفت. با چنین نگرشی شهرداری اصفهان در ادامه اقدامات بدیع و ابتکاری خود طی سالهای اخیر اقدام به احداث باغ پرندگان برای اولین بار در ایران کرد که هم، مرکزی برای شناسایی و بازدید و تحقیق دانش‌پژوهان و محققان باشد و هم فضای زیبا و دل‌نشینی برای شهروندان و مسافران و گردشگران خارجی که علم و هنر و ذوق و کمال را در نصف جهان آسان‌تر بیابند

باغ گلها

اصفهان، اين شهرلاجوردي كه چونان نگارستاني دلپذير، و مرواريدي گرانبها و بي‌بديل در مركز فلات ايران زمين خوش مي‌درخشد، اينك در طلوع راستين ديگري از رونق آباداني زيباتر و با شكوهتر از ديروز و روزگاران پيشين با پرنيان رنگ در رنگ گلها و فضاهاي سبز و دلاويزي كه در هر كوه و برزنش چشم نوازي مي‌كنند، در هم مي‌آميزد تا زيبايي و شادابي را در فضاهاي شهري مفهومي تازه بخشد.

باید به این حقیقیت اذعان داشته باشیم که با ساخت این مجموعه پر از گل از تمام نقاط جهان یک جاذبه دیدنی به جاذبه های نصف جهان اضافه شده است. این باغ که در اصفهان پایتخت گردشگری ایران بنا شده است مجموعه کانل و بی نقص از انواع گل های طبیعیست که در ادامه قصد داریم درباره آن شرح کاملی به شما بدهیم. باغ گل‌های اصفهان در حاشیه جنوب شرقی میدان بزرگمهر و مجاور رودخانه زاینده رود تأسیس گردیده که شامل باغ صخره ای، باغ ایرانی، باغ گیاهان دارویی، باغ رز، آب نماها، برکه، آمفی تئاتر روباز، مجموعه پرچین، طرح گل فرشی ایرانی و… است.

مجموعه آبسار

مجموعه ی آبسار سرزمین آب و آفتاب، مجموعه ی منحصر به فردی از عملکرد های ویژه ی تفریحی، ورزشی و اقامتی است که در قالب یک معماری خاص و متفاوت در کنار هم سازماندهی شده اند.

با بهره برداری فاز نخست از بخش اول این پروژه، مجموعه ی استخر سرپوشیده با امکانات و خصوصیات بی نظیر خود، برای علاقه مندان مهیا شده است. استخر آبسار شامل بخش های مختلفی می باشد. استخرهای گوناگون، سونا و جکوزی های مختلف و سالن ماساژ، نمونه هایی از این بخش ها می باشند که استاندارد جدیدی از فضای تفریحی – ورزشی – آبی را به وجود آورده اند. همچنین این مجموعه با بخش های پذیرایی مختلف، با مدیریت تخصصی در این زمینه به مهمانان سرویس دهی می کند.

در بخش دوم فاز نخست، مجموعه پارک آبی آبسار به عنوان بزرگترین پارک سرپوشیده فلات مرکزی ایران به بهره برداری رسید. این مجموعه شامل بخش های گوناگونی از جمله سرسره های تونلی و روباز، استخر موج، سونا و جکوزی، مجموعه بازی های کودکان، حمام ترکی، رستوران های مختلف و سالن بازی کامپیوتری می باشد.